Aktuálně

Made to Measure: Obleky a košile na míru   [04.11.2016]

Kvalitní košile a dobře padnoucí oblek je základ pánského šatníku. Opravdovým vrcholem krejčovského řemesla je však šití na míru. I to si u nás můžete dopřát. Poznejte kouzlo obleků a košil šitých na míru na mtm.blazek.cz.
 

Otevřeli jsme pro vás úplně novou prodejnu v OC Chodov   [18.08.2016]

Vážení zákazníci, po kompletní rekonstrukci jsme pro vás dnes znovu otevřeli prodejnu v pražském OC Chodov. Inspirujte se v našem lookbooku a přijďte si nakoupit novou kolekci podzim/zima 2016. Těšíme se na vás každý den od 9 do 21 hodin.
 

Průvodce stylem: Moře módních možností   [14.06.2016]

Marínu budou navždy evokovat dvouřadá saka, která svůj původ ostatně u námořnictva skutečně mají. Vyhněte se zbytečným módním excesům v podobě zlatých gombíků a vsaďte na jednoduchost. Svůj důvtip pak okamžitě můžete dohnat kapesníčkem nebo motýlkem s kotvičkami.
 

Průvodce stylem: Polo triko - z hřiště do vyšší společnosti   [04.06.2016]

Označení „polo“ nepochází, jak si mnozí myslí, z nerozhodnosti, jedná-li se o tričko, nebo o košili, ale ze sportu zvaného pólo. Sport, který má svoje kořeny v Persii, v 19. století objevili Britové, přivezli jej na starý kontinent a dali mu jasná pravidla. Tradiční úbor, ostatně jako u téměř všeho britského, nesměl chybět.
 

Průvodce stylem: Outfit pro odvážnou hru   [24.05.2016]

Šortky k létu patří stejně jako dobré víno k Francii nebo kulaté brýle k Johnu Lennonovi. A blazer jsme si za posledních pár let stihli oblíbit natolik, že se ho nechceme vzdávat ani v horkých měsících. Tak proč to nespojit?
 

Průvodce stylem: Ikonický kousek jménem Panama hat   [23.05.2016]

Takzvaný „panama hat“, někdy označovaný jen jako „panama“, je mezi klobouky nestárnoucí klasikou. Nosil jej Ernest Hemingway, Winston Churchill, Harry Truman, Paul Newman, Anthony Hopkins, Sean Connery nebo Alberto Santos-Dumont. Takovým kloboukem dává muž najevo, že si stojí za určitým oděvním komfortem a nedělá rozdíl mezi elegancí a pohodlím.
 

Průvodce stylem: Svetr místo košile? Proč ne!   [25.04.2016]

Také máte svetr stále zafixovaný jako „výsadu zimních měsíců“ nebo „povinnou výbavu na hory“? Nemějte! Kvalitní svetr z toho správného materiálu vám skvěle poslouží i na jaře a dokonce i v parném létě.
 

Průvodce stylem: Pořádný oblek pro pořádný byznys   [18.04.2016]

Co může být složitého na koupi obleku, ptáte se? Všechno! Pokud jste už někdy oblek vybírali, víte, že to není jen tak a že se takový nákup může protáhnout na hodiny, nebo i dny, a v případě šití na míru dokonce týdny! Každý muž je jiný, a tak musí být i volba obleku věcí nutně individuální.
 

Průvodce stylem: Jak se strefit do puntíků   [11.04.2016]

K módě a oblékání obecně by člověk sice měl přistupovat seriózně, ale přesto s nápadem, třeba i vtipem. Zkuste proto poskládat svůj letní šatník tak, aby byl seriózní i zábavný zároveň. A s ničím to nejde lépe než s puntíkovaným vzorem.
 

Separátní sako jako sázka na jistotu   [03.04.2016]

Za blazer je dnes považováno prakticky jakékoli separátní sako, tedy sako, ke kterému nemáte ze stejného materiálu i kalhoty. Je tak oděvem spíše neformálním, ve správné kombinaci ale může přesto působit velmi elegantně.
 

Nová kolekce podzim/zima 2016

Londýn, Řím, New York. Každé z těchto měst bylo inspirací při tvorbě nové kolekce pánského módního domu Blažek pro nadcházející sezonu podzim/zima 2016. Každé z nich vdechlo kolekci svůj charakter a atmosféru.

Za vznikem nové kolekce stojí talentované designérské duo Věra Jakubíčková a Jana Kuťková, které se při tvorbě nechaly inspirovat právě těmito světovými metropolemi. První „zastávkou” byl Londýn, který kolekci propůjčil klasické materiály v podobě tvídu a flanelu. Italský Řím byl hlavním impulsem pro vytvoření nové zúžené siluety se zkrácenými délkami, jež ztělesňuje pravého italského gentlemana. Rušný a energií pulzující New York zanechal v kolekci stopu moderních a funkčních materiálů, vyrobených na základě nejnovějších technologií. „Kolekce je doslova ‚šitá na míru‘ všem mužům, kteří vyznávají eleganci, mají smysl pro detail a ve svém volném čase chtějí stále působit sebevědomě a nezávisle,“ říká Ladislav Blažek, majitel společnosti.

Návrhářky sáhly po prvotřídně zpracovaných materiálech od předních italských výrobců Cerruti, Vitale Barberis či Candiani.

 

 
 

_______________
Infolinka Blažek 844 844 830 info@blazek.cz